Layer 3 Gigabit Switch 12 Ports

Layer 3 Gigabit Switch 12 Ports

STCS4012TF er et lag 3 gigabit fiber ethernet switch, der tilbyder 12 gigabit Ethernet-porte samt 4 SFP gigabit fiber uplinks. Det er en intelligent flerlags sikkerhedsafbryder, der er specielt designet til avancerede gigabit-netværksapplikationer.

Produktdetaljer

STCS4012TF 12 Port 10/100/1000 Base-T + 4 Port Gigabit SFP Layer 3 Gigabit Switch Beskrivelse:

STCS4012TF er en ren gigabit-switch, der tilbyder 12 Gigabit Tx-porte plus 4 gigabit SFP-slots combo.

STCS4012TF sikkerheds intelligente multi-layer switch er en ny generation switch for høj sikkerhed

netværk. Med stor kapacitet og høj ydeevne skifte, har den også avanceret sikkerhed. Det er

premium mulighed for konvergenslag adgangskontrol af små eller mellemstore MAN, eller adgangen

skift til virksomhedens brugere.

Avanceret sikkerhed:

Understøtter omfattende ACL adgangskontrolpolitikker, herunder: ACL, IP-protokoll (TCP / UDP) baseret ACL, TCP portnummerbaseret ACL, UDP portnummerbaseret og tidsbaseret ACL;

Kan identificere juridiske serviceterminaler med afgrænset VLAN-IP-MAC; understøtter brugeradgangskontrolprotokol

802.1x, giver mere effektiv brugerportkontrol end den traditionelle metode; Funktionsbegrænsningsfunktionen til port MAC-adressen kan styre værtsnummeret, der åbner den angivne port

Støtter PVLAN, tilbyder strenge portsegregation inden for 802.1Q VLAN, sikrer høj sikkerhed over service

operation; Patenteret CPU-beskyttelsesteknik kontrollerer og filtrerer dataene, der sendes til CPU'en for at undgå ondsindet angreb. Flere godkendelser til protokoller som RIP, OSPF osv. (Almindelig tekstgodkendelse, MD5-godkendelse) for at sikre styrbarheden af routeren og netværkstopologien.

Fleksibel QOS

STCS4012TF sikkerheds intelligente multilagsomskifter understøtter intelligent QoS og opfylder den høje servicekvalitet efterspørgsel af stemme, video og andre real-time multimedietjenester ved hjælp af følgende teknologier:

Prioritet baseret på IEEE802.1P-mærket information og quintuple flow klassificeringstjeneste;

Understøtter flowbaseret multilags-CoS og ToS for at imødekomme efterspørgslen efter real-time multimedietjeneste som videokonference; Selvdefinerede multilayer flow klassifikation regler, med 1024 flow regler understøttes i en enhed; 8 prioriterede køer understøttes pr. Port, med overbelastningsforebyggelse og flowformning;

Omfattende routingprotokolsupport

STCS4012TF sikkerheds intelligente multi-layer switch understøtter et rigt sæt af routing teknologi, der dækker

næsten alle eksisterende routing teknologier.

Understøtter unicast routing protokoller: RIP V1, RIP V2, OSPF, BGP, statisk routing;

Understøtter multicast routing protokoller: IGMP, PIM-SM;

Understøtter redundans backup protokol: VRRP.

Praktisk vedligeholdelse og kontrol

Understøtter NM-metoder som SNMP, CLI, RMON, TELNET, WEB; Understøtter BOOTP, TFTP og FTP til hurtig softwareopgradering.


Specifikationer:


Model

STCS4012TF

System

Portnummer

Gigabit TX-grænseflader på 12 porte, 4 Port Gigabit SFP-slots

Skiftkapacitet

24G

Pakke fremad kapacitet

17.8Mpps

Strømforbrug

<>

Grundlæggende ydeevne

MAC-adressetabel

16K

Routing Table Entries

4K

Buffer kapacitet

Fælles 32M

Viderestillingstilstand

Store-and-forward

Netværks- og flowkontrol

PVLAN

Ja

VLAN

802.1Q 4k

QoS

8 prioritetskøer pr. Port flowformning og rige planlægningsmetoder

Kø-afsendelsesmetoder

WRR, SP, WRR + SP

Portkonvergens

FE, GE port konvergens; højst 32 grupper med 8 porte pr. gruppe

Routingprotokoller

unicast

Statisk Routing, RIP V1 / V2, OSPF V2,

Multicast

IGMP, PIM-SM,

Politisk routing

Ja

QoS routing

Ja

Antal Routing Interfaces

512

Sikkerhedsfunktion

802.1X

Ja

PORTAL

Ja

STP

Ja

ACL

1K

MAC-adresse begrænsning

Ja

Broadcast Strom Suppression

Ja

CPU beskyttelse

Ja

Ledelsesfunktioner

SNMP

SNMP V1 / V2c / V3

RMON

1, 2, 3, 9

HTTP

Ja

CLI

Ja

Dimension (L * W * H)

443mm × 360mm × 44.5mm

Arbejdsmiljø

0 ~ 40 ° C 10 ~ 90% ikke-kondenserende

Vægt

<6,5>

Ordreinformation:


Model

Beskrivelse

Strøm

STCS4012TF

Gigabit TX-grænseflader på 12 porte, 4 Port Gigabit SFP-slots

AC 220V

SP-GTX (SFP)

GE-TX SFP modul-GE-100 meter -RJ45-3.3V


SP-GSX (SFP)

SFP optisk modul-GE-multimode-850nm-550meter-LC optisk stik-3.3v

SP-GLX (SFP)

SFP optisk modul-GE-single mode-1310nm-10 kilometer-LC optisk stik-3.3v



Hot Tags: lag 3 gigabit switch 12 havne, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris

Undersøgelse

You Might Also Like