5 porte optik fiber switch

5 porte optik fiber switch

STE-205-X3X1 er en optisk fiberkontakt, der tilbyder 5 10 / 100Base-Fx optiske fiberporte. Det understøtter SC, ST, FC-stik. Det kan være fra 2 km til 120 km.

Produktdetaljer

STE-205-X3X1 5 Port 10 / 100Base-Fx optisk fiberkontakt Beskrivelse:

STE-205-X3X1 er en ustyret 10 / 100Base-FX hurtig ethernet-switch, der tilbyder 5 10/100 Mbps optiske fiberporte. STE-205-X3X1 vedtager 1X9 fibermoduler, der understøtter multimode eller single mode dual fiber, tovejs enkeltfiber. Transmissionsafstanden kan være fra 2Km MM fiber til 120Km SM fiber. Baseret på en brugerdefineret forespørgsel kan 5-port fiberkontakten være med enten SC eller ST-stik. På anmodning kan 8-portfibrekontakten konfigureres til at aktivere en fast portbaseret VLan.

Funktioner:

> 5-Port 10 / 100Mbps 1X9 fibermodul, SC eller ST-stik valgfri

> Overholder IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE 802.1x standarder

> Opbevar og viderestillingsskift

> Støt IEE802.3X fuld duplex, halvduplex tilbagetryk flowstyring.

> Støtter MAC selvlærende, 2K MAC-adresse

> Dynamiske LED-indikatorer

> Understøtter fabriks-forudkonfigureret portbaseret VLAN

> 19-tommers rackmonterbar design, plug-and-play-funktion.


Specifikationer:



Standard

IEEE802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x

Topologi

Stjerne

Antal havne

5 Port 100Base-Fx

Uplink-porte

Ingen

Mac-adresse

2K

Overførselshastighed

10 Mbps: 14880pps, 100 Mbps: 148800pps

Skift tilstand

Store-and-forward

Flow control mode

IEEE 802.3x fuld-duplex flow kontrol og tilbagetræknings flow flow kontrol

LED indikator

LED status for Link, aktivitet, Full / halv duplex, hastighed og tænd diagnosfunktionen

Netværkskabel

> 10Base-T: UTP kategori 3, 4,5 kabel op til 100m

> 100Base-TX: UTP kategori 5 kabel op til 100m

> 100Base-Fx: 8,3 μm, 8,7 μm, 9 μm og 10 μm på single mode fiber og 50, 62,5 og

100 μm på multi-mode fiber

Strømforsyning

Intern strøm

Temperaturfugtighed

Temperatur

Fugtighed

Operation

-20 ° C til 70 ° C

10% til 90%

Opbevaring

-40 ° C til 75 ° C

5% til 95% RH



Hot Tags: 5 porte optisk fiber switch, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris

Undersøgelse

You Might Also Like