Gepon Olt 4 Port Ny

Gepon Olt 4 Port Ny

SNA8400TW er et GEPON OLT-system baseret på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den leveres med 4 GEPON-porte, der kan forbinde op til 256 GEPON ONU'er ved 1:64 Fiber Splitting Ratio. Det er et Telecom Grade GEPON OLT-system designet til internetudbydere, der anvender Triple Play Gepon-netværk til at tilbyde højkvalitets Internet Data, Voice og IPTV-tjenester (såsom IPTV, VoIP og Data Transmission Services) til abonnenter

Produktdetaljer

SNA8400TW 4 Port GEPON OLT :

SNA8400TW er et GEPON OLT-system baseret på IEEE802.3ah Gigabit EPON-standarden. Den leveres med 4 GEPON-porte, der kan forbinde op til 256 GEPON ONU'er ved 1:64 Fiber Splitting Ratio. Det er et Telecom Grade GEPON OLT-system designet til internetudbydere, der anvender Triple Play Gepon-netværk til at tilbyde højkvalitets Internet Data, Voice og IPTV-tjenester (såsom IPTV, VoIP og Data Transmission Services) til abonnenter

Hovedpersoner

 


n    Støtte 4 GEPON SC-porte, 1,25 Gbps overførselshastighed.

n    Support 8 * 10/100 / 1000Base-Tx uplink-grænseflader

n    Support 4 * SFP uplink-grænseflader og 4 * RJ45 Ethernet-grænseflader

n    Kan forbinde op til 256 GEPON ONU'er ved 1:64 Fiber Splitting Ratio

n    Brug tre-lags Ethernet switching chipset, udveksling kapacitet er 128Gbps.

n    Giver konsolport, outband og in-band netværksstyringsinterface

n    Støtte WEB konfigurationsstyring

n    Støtte CLI konfigurationsstyring og SNMP netværksstyringssystemer

n    strømforbruget er 50W.

n    Support DBA Dynamic Bandwidth Assignation, båndbredde granularitet er 64Kbps.

n    Støtte ONU automatisk MAC binding og filtrering

n   Support ONU offline business konfiguration, Support Automatisk konfiguration

n    Støtte PON port isolation, Støtte krypteret Triple Churning

n    Støtte 4096 VLAN-tilføjelser, transparente transmissioner og transformationer, understøt VLAN-stak (QinQ)

n    Støtte 32K MAC line hastighed læring og aldring, understøttelse port MAC adresse begrænsning

n    Støt IEEE 802.1d (STP) og 802.1w (RSTP) Spanning Tree Protocol

n    Støtte IGMP v1 / v2 Snooping og Proxy, understøt CTC styret multicast

n    Støtte prioritet kø planlægning, støtte SP, WRR eller SP + WRR planlægning algoritme

n    Understøtt porthastighedsgrænse, understøt datapakkefiltrering

n    Understøtter portspejling og portaggregation

n    Giver logføring, alarm og ydeevne statistik

n    Støtte WEB konfigurationsstyring

n    Støtte SNMP v1 / v2c netværk managemen t

GEPON Parametre

Support IEEE802.3ah Gigabit Epon standard

Støtte 20Km overførselsafstand over Single Fiber

Støtte 4Post downstreaming porte, støtte 1:64 fiber splitting forhold, kan forbinde op til 256 ONUs

Støtte krypteret Triple Churning til opstrømning og downstreaming

Støtte China Telecom Standard CTC 2.0, 2.1, 3.0

Støtte DBA Dynamic Bandwidth Assignation,

Støtte ONU auto detektion og rapportering ulovlige ONU registreringer

Støtte automatisk inspektion for modtaget optisk fiber strøm.

Support 1.25Gbps GEPON transmission, Wavelength of Gepon SC: Uplink: 1310nm, Downlink: 1490nm

Støtte CATV over EPON ansøgning, CATV bølgelængde ved 1550nm.

Gennemsnitlig optisk transmitterende effekt til gepon SC Port: + 2dbm til + 7dbm

Sensor til optisk modtagelse af Gepon SC Port: -30dBm

Max Optisk Fiber Ratio: 1:64 ved 20Km transmissionsafstand

Support Standard OAM og udvidelige OAM-styringsfunktioner

Support opgraderer ONU'er eksternt i batches.

Hardware Parametre

Fuldt kompatibel med IEEE802.3, IEEE802.3u, IEEE802.3z, IEEE802.3ah standard

Støtte 4 GEPON SC-porte, 1,25 Gbps overførselshastighed.

Support 8 * 10/100 / 1000Base-Tx uplink-grænseflader

Support 4 * SFP uplink-grænseflader og 4 * RJ45 Ethernet-grænseflader

Støtte EAPS hurtig loopback beskyttelse og GEPON Optical Path beskyttelse.

MAC-adressetabel: 32K

VLAN-tabel: 1-4096

Strømforsyning: Hoved Strømforsyning + Backup Strømforsyning

AC-strømforsyning: AC: 90 ~ 264V, 50 / 60Hz

DC: -36 ~ -72V

SNA8400TW 8 Port OLT chassis højde: 1U


Hardware Specifikationer

Vare

SNA8400TW

Service Interface

Støtte 4 PON porte

Giv 4 * SFP uplink-grænseflader

Tilbyder 4 GE RJ 45 uplink-porte (10/100 / 1000Base-T selvtilpasning )

Administrationskonfigurationsinterface

Tilbyder 10 / 100Base-T RJ45 out-band-netværksstyringsinterface

In-band-styring kan være en hvilken som helst uplink-port

Giver konsolport

Dataudveksling

Brug L3 Ethernet switching chipset, udveksling kapacitet er 128Gbps ,

LED

RUN, PW1 og PW2 indikerer systemets drift og strøm arbejdsstatus.

PON1 til PON4 angiver LINK og Active status for 4 PON porte.

GE5 til GE8 angiver LINK og Active status for 4 GE RG45 interfaces.

GE1 til GE4 angiver LINK og Active status for 4 SFP-grænsefladerne.

Strømforsyning

220V / 1A AC-strømindgang ( Vælg strømforsyningsenheder i henhold til kravene i AC eller DC, enkelt eller dobbelt strømforsyning )

Typisk strømforbrug er 50W.

Vægt

4,6 kg

Arbejdstemperatur

0 ~ 55 ° C

Dimension

300,0mm ( længde ) * 440.00mm ( bredde ) * 44.45mm ( højde )


 

Egenskaber

EPON standard

IEEE802.3ah, YD / T 1475-2006 og CTC 2.0 / 2.1 / 3.0 standard

Dynamisk båndbredde tildeling ( DBA )

Støtte for fast båndbredde, garanteret båndbredde, maksimal båndbredde, prioritet og andre SLA-parametre Indstillinger.


Båndbreddegranulariteten er 64 Kbps.

Sikkerhedsfunktioner

Støtte AES og krypteret Triple Churning of PON port

Støtte MAC-adresse binding og filtrering af ONU.

VLAN

Støtte 4096 VLAN-tilføjelser , transparente transmissions, transformationer og sletninger.

Understøtter VLAN'er baseret på porte, MAC-adresser, protokoller og IP-undernet.

Støtte VLAN stack ( QinQ )

MAC-adresseindlæring

Understøtter 32K MAC adresser

MAC-adresseindlæring baseret på hardware line speed

MAC begrænsninger baseret på port, VLAN, link aggregering.

Spanning Tree Protocol

Støt IEEE 802.1d (STP) og 802.1w (RSTP) Spanning Tree Protocol

Multicast

Støtte til IGMP Snooping og IGMP Proxy, understøtter CTC styret multicast.

Support IGMP v1 / v2

NTP-protokol

Support NTP-protokol

QOS

Støtte 802.1p prioritetskø planlægning.

Support SP, WRR eller SP + WRR planlægningsalgoritme.

Adgangskontrol liste ( ACL )

Konfigurer ACL-regler efter destination IP, kilde IP, destination MAC, kilde MAC, destinationsprotokol portnummer, kilde protokol port nummer, SVLAN, DSCP, TOS, Ethernet ramme type, IP prioritet, IP pakke prioritet protokol type.

Supportpakkefiltrering ved hjælp af ovenstående ACL-regler.

Støtte til at bruge ovenstående ACL-regler for Cos-indstilling, IP-prioritetsindstilling, spejling, hastighedsgrænse og omdirigering.

Flow kontrol

Understøtter IEEE 802.3x fuld duplex flow kontrol.

Støtte port hastighedsgrænse.

Link aggregering

Støtte 8 port aggregeringsgrupper, hver gruppe understøtter 4 medlem porte.

Port spejling

Støtte portspejling af uplink-grænsefladen og PON-porten.

Logning

Understøtter logging output maskering på alarmniveau.

Support logge output til terminaler, filer og log servere.

Alarmen

Support 4 alarmniveauer (alvorlig, vigtig, sekundær og advarsel)

Support 6 alarmtyper (kommunikation, servicekvalitet, fejlhåndtering, hardwareudstyr og miljø)

Support alarm output til terminal, logging og SNMP network management server.

Resultatstatistik

Prøveudtagningstid for præstationsstatistik er 1 ~ 30 sekunder.

Støtter 15-minutters performancestatistik for uplink-grænsefladen, PON-porten og ONU-brugerportene.

Forvaltning af vedligeholdelse

Støtte OLT-konfiguration gemme og gendan fabriksindstillinger.

Støtte OLT online opgradering.

Support offline service konfiguration og automatisk konfiguration af ONU.

Støtte fjernopgradering og batchopgradering af ONU.

Netværksstyringsfunktioner

Støt lokal eller fjern CLI-administrationskonfiguration.

Støtte SNMP v1 / v2c-netværksadministration, understøt ud-bandl og in-band-netværksadministration.

Understøtter "EPON + EoC" SNMP MIB-specifikationen af radio- og tv-industrien, understøtter den automatiske registreringsprotokol af EoC head end (BCMP).

Støtte WEB konfigurationsstyring.

Åbn til tredjeparts netværksstyring MIB



Ordreinformation

model nr.

Produkt beskrivelse

SNA8400TW

SNA8400TW EPON OLT, med 4 * EPON-porte, 4 * GE og 4 * RJ45 uplink-porte


Hot Tags: gepon olt 4 port nye, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris

Undersøgelse

You Might Also Like