OLT GPON 16

OLT GPON 16

SGT8016A er en ITU-T G.984.x baseret GPON OLT. Det tilbyder 16 GPON downstream-porte, der understøtter 2048 abonnent GPON ONT'er ved 1: 128 Splitting Ratio. Dens uplink-porte understøtter 16 * GE-porte eller eventuelt 2 * 10G SFP + -porte. SGT8016A er IPv6 klar, Det understøtter avancerede lag 2-7 switching funktioner, der gør det muligt at anvende i de mest komplekse FTTx netværk

Produktdetaljer

88.png


SGT8016A 16 Port GPON OLT:

SGT8016A er en lille kapacitets- og forbedringsmoduskassette GPON OLT, der opfylder kravene i ITU-T G.984 / G.988, og har super GPON-adgangskapacitet, bærerklassens pålidelighed og den komplette sikkerhedsfunktion. Det kan opfylde kravet om langdistancet optisk fiberadgang på grund af dets fremragende ledelses-, vedligeholdelses- og overvågningsevne, rigelige servicefunktioner og fleksibel netværksfunktion. SGT8016A kan bruges sammen med NGBNVIEW netværksstyringssystem for at give brugerne den perfekte løsning.

SGT8016A giver 16 * downlink GPON port, 4 * GE combo port og 2 * 10G SFP + port. Højden er kun 1U for nem installation og pladsbesparelse. SGT8016A er velegnet til Broadcast tre i et, videoovervågningsnetværk, enterprise LAN, tingets ting osv.


Hovedpersoner

ITU-T G.984.x standard, interoperabel med Chima og mest populære GPON ONTs

Tilbyder 16 * GPON SC-porte, understøtter 2048 abonnent-ONT'er ved 1: 128 Splitting Ratio

Tilbyder 4 * Gigabit SFP og 4 * Gigabit Tx combo uplink-porte, Optionelt 2 * 10GE SFP + uplink-porte.

Dual AC eller Dual DC eller 1AC + 1DC Redundant Strømforsyning

Omfattende GPON DBA-muligheder, dynamisk tildeling af båndbredde

IPv4 og IPv6 klar, egnet til applikation i både IPv4 og IPv6-baserede netværk

IEEE802.1Q VLAN, QinQ, VLAN-oversættelse, GVRP, meget anvendelig i HFC-netværk

Forbedrede L2-7 Switching funktioner, understøt STP, RSTP, MSTP, QOS, ACL, osv.

Standard OMCI management funktion

ONU batch software opgradering, fast tid opgradering, real-time opgradering

PON port optisk effekt detektion

CHIMA TECHNOLOGIES CO., LIMITED / 5 / F, Building NO.1, TongXin Industry Zone, HengGang, LongGang, Shenzhen, GD, Kina, Telefon: +85 755 89362606 Fax: +86 755 89352612 Url: www.Stephen-Tele. com Email: Support@stephen-tele.com

SGT8016A 16 Port GPON OLT


Tekniske parametre


GPON parametre

ITU-T G.984.x GPON-standard, 1310nm opstrøms og 1490nm nedstrøms

Support G.984.1, G.984.2, G.984.3, G.984.4, G.988 GPON og OMCI protokoller

TR-101 kompatibel løsning til GPON OLT applikationer

1: 128 Splitting Ratio, støtte max 2048 abonnent GPON ONTs

Maks. Transmissionsafstand: 20Km

SN eller SN + Password metoder til ONT-identifikator og autentificering T-cont båndbredde, statisk båndbredde og dynamisk båndbreddeallokering 4096 port-ID'er pr. GPON MAC i opstrøms og nedstrøms retninger. 1024 tildelt ID'er pr. Gpon MAC i opstrøms retning

Fiber Transmission kabel: G.652 Enkelt optisk fiber kabel Forbedret GPON fejlfinding og diagnostiske funktioner.

Støtte NSR / SR Dynamic Bandwidth Allocation (DBA), 1Kbit / s Support Forward Error Correction (FEC)

128bit tredobbelt churning kryptering for både upstream og downstream Verifikation af juridisk abonnent ONT, ulovlig abonnent ONT rapport

ONT Firmware opgradering: massiv opgradering, tidsbestemt opgradering, realtime opgradering Transmission og modtagelse af optisk power detection på PON port Support Dying Gasp


Hardware Parametre

Model nr. SGT8016A

Tilbyder 16 * GPON downstream-porte Tilbyder 4 * GE SFP / Tx combo opstrømsporte Optionelt tilbyder 2 * 10G SFP + opstrøms porte Redundante dual AC, dual DC eller 1AC + 1DC strømforsyninger:

AC: Indgang 90 ~ 264V, 47 ~ 63Hz;

DC: Indgang -36V ~ -72V;

Skiftkapacitet: 140Gbps

IPv4 & IPv6 Switching Througput: 104Mpps

Strømforbrug: ≤110W

Produktmåling: 440mm × 44mm × 380mm

Produktvægt: ≤3kgs

Live Leds for alle grænseflader


Produktegenskaber

Vare

SGT8016A

PON-funktioner

ITU-TG.984.x standard

Maks. 20 km PON transmission afstand

adgang 128 terminaler til enkeltfiber PON

Uplink og downlink triple churning krypteret funktion med 128Bits

ONU terminal legitimitet certificering, rapportere ulovlig ONU registrering

DBA-algoritmen, partiklen er 1 Kbit / s

Standard OMCI management funktion

ONU batch software opgradering, fast tid opgradering, real-time opgradering

PON port optisk effekt detektion

L2 funktioner

MAC

MAC Black Hole

Port MAC Limit

64K MAC (pakkeudveksling chip cache 2MB, ekstern cache 720 MB)


L2 funktioner

VLAN

4K VLAN poster

Port-baseret / MAC-baseret / protokol / IP-subnetbaseret

QinQ og fleksibel QinQ (StackedVLAN)

VLAN Bytte og VLAN Bemærkning

PVLAN at realisere portisolering og redde offentlige vlanressourcer

GVRP

spanning

Træ

STP / RSTP / MSTP

Fjernsløjfe detektion

Havn

Bi-directional båndbredde kontrol

Statisk linkaggregation og LACP (Link Aggregation Control Protocol)

Port spejling

Sikkerhed

Funktioner

Bruger & rsquo; s

Sikkerhed

Anti-ARP-spoofing

Anti-ARP-oversvømmelse

IP Source Guard opretter IP + VLAN + MAC + Port binding

Portisolering

MAC-adresse binder til port- og MAC-adressefiltrering

IEEE 802.1x og AAA / Radius-godkendelse

enhed

Sikkerhed

Anti-DOS-angreb (såsom ARP, Synflood, Smurf, ICMP-angreb), ARP

detektion, orm og Msblaster orm angreb

SSHv2 Secure Shell

SNMP v3 krypteret styring

Sikkerhed IP login via Telnet

Hierarkisk styring og adgangskode beskyttelse af brugere

Servicefunktioner

Netværk

Sikkerhed

Brugerbaseret MAC- og ARP-trafikundersøgelse

Begræns ARP-trafik for hver bruger og udtræng bruger med unormal ARP-trafik

Dynamisk ARP bordbaseret binding

IP + VLAN + MAC + Port binding

L2 til L7 ACL-strømningsfiltreringsmekanisme på 80 byte af hovedet af brugerdefineret pakke

Portbaseret broadcast / multicast-undertrykkelse og automatisk afbrydelsesrisikoport

URPF for at forhindre IP-adresse forfalskning og angreb

DHCP Option82 og PPPoE + upload brugerens fysiske placering Plaintext-godkendelse af

OSPF, RIPv2 og BGPv4 pakker og MD5

kryptografautentificering

Servicefunktioner

ACL

Standard og forlænget ACL

Time Range ACL

Flow klassifikation og flow definition baseret på kilde / destination MAC adresse, VLAN,

802.1p, ToS, DiffServ, kilde / destination IP (IPv4 / IPv6) adresse, TCP / UDP portnummer,

protokol type osv

pakningsfiltrering af L2 ~ L7 dybt til 80 bytes IP-pakkehoved


QoS

Rate-grænse til pakke afsendelse / modtagelse af port eller selvdefineret flow og give

generel flowmonitor og to-trins tri-farve skærm af selvdefineret flow

Prioriteret bemærkning til port eller selvdefineret strøm og give 802.1P, DSCP prioritet og Bemærkning

CAR (Committed Access Rate), trafikformning og flowstatistik

Pakke spejl og omdirigering af interface og selvdefineret flow

Super kø planlægger baseret på port eller selvdefineret flow. Hver port /

flow understøtter 8 prioriterede køer og scheduler af SP, WRR og

SP + WRR.

Congestion undgå mekanisme, herunder Tail-Drop og WRED

IPv4

ARP Proxy

DHCP Relay

DHCP Server

Statisk Routing

RIPv1 / v2

OSPFv2

BGPv4

Ækvivalent routing

IPv6

ICMPv6

ICMPv6 Omdirigering

DHCPv6

ACLv6

OSPFv3

RIPng

BGP4 +

Konfigurerede tunneler

ISATAP

6to4 tunneler

Dual stack af IPv6 og IPv4

Multicast

IGMPv1 / v2 / v3

IGMPv1 / v2 / v3 snooping

IGMP filter

MVR og krydse VLAN multicast kopi

IGMP Hurtig orlov

IGMP Proxy

PIM-SM / PIM-DM / PIM-SSM

PIM-SMV6, PIM-DMv6, PIM-SSMv6

MLDv2 / MLDv2 Snooping


Pålidelighed

Loop

Beskyttelse

EAPS og GERP (recovery-tid <>

Loopback-detektion

Pålidelighed

Link

Beskyttelse

FlexLink (gendannelsestid <>

RSTP / MSTP (recovery-tid <>

LACP (gendannelsestid <10>

BFD

enhed

Beskyttelse

VRRP host backup

1 + 1 power hot backup

Vedligeholdelse

Netværk

VEDLIGEHOL

e

Port i realtid, brug og transmitter / modtag statistik baseret på Telnet

RFC3176 sFlow analyse

LLDP

GPON OMCI

RFC 3164 BSD syslog-protokol

Ping og Trace rute

enhed

manageme

nt

CLI, Console port, Telnet og WEB

SNMPv1 / v2 / v3

RMON (Fjernovervågning) 1,2,3,9 grupper MIB

NTP

NGBN Se netværksadministration


Ordreinformation

model nr.

Produkt beskrivelse

SGT8016A

SGT8016A GPON OLT, med 16 * GPON-porte, 2 * 10G SFP +, 4 * 1GE SFP / Tx combo uplink-porte

SGTP01PWR100AC

SGT8016A vekselstrømsforsyningsmodul, 100W, 110-220V AC

SFP-GPON-T20

GPON SFP Transceiver, 1310Tx / 1490Rx, SC / UPC, 20Km, klasse B +

SGTU-10G-2-SFP +

SGT8016A Uplink Switchboard, 2 * 10G SFP + slots



Hot Tags: OLT GPON 16, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris

Undersøgelse

You Might Also Like