1 Port GPON ONT

SGN8601GZ er en ITU-T G.984.x baseret GPON ONT, der understøtter 2.5G nedstrøms og 1,25G opstrøms båndbredde. Det tilbyder 1 * Gigabit Ethernet LAN-port til internetudgange. SGN8601GZ er en enkelt familie ONU, den understøtter 8 T-tæller og op til 32 Gemport ID'er. Det er en 1GE GPON ONT for internetudbydere, der integrerer højhastigheds internet-tjenester over enkeltfiber.

Produktdetaljer

44.png

SGN8601GZ GPON ONT Beskrivelse:

SGN8601GZ er en ITU-T G.984.x baseret GPON ONT, der understøtter 2.5G nedstrøms og 1,25G opstrøms båndbredde. Det tilbyder 1 * GPON SC-port til uplink og giver 1 * Gigabit Ethernet LAN-port til downlink. SGN8601GZ er en enkelt familie ONU, den understøtter 32 T-tæller og op til 256 Gemport ID'er. Det understøtter også routerfunktioner, såsom PPPOE, Static IP, Firewall osv. Det er en 1GE GPON ONT for internetudbydere, der integrerer højhastigheds internet-tjenester over enkeltfiber.


Hovedtræk:

Overholder ITU-T G.984.x GPON standard, interoperabel med Huawei, ZTE, Fiberhome, CHIMA GPON OLTs. Tilbyder 1 GPON WAN-port, understøtter 1.25G opstrøms og 2,5G nedstrøms Tilbud 1 * 10/100 / 1000Base-Tx Gigabit LAN-port, understøtter Netværksbro

Bygget med ZTE-chipsættet understøtter routerfunktioner, f.eks. PPPOE, Static IP, Firewall osv.

Max 1: 128 Fiber ration, max transmission afstand kan nå 35km

Støt AES 128-bit krypteret og nøgleafbrydelse, hvilket forbedrer transmissionssikkerheden

Støtte 32 Tconts og 256 GEM Port ID'er, der muliggør flere tjenester på en enkelt abonnent CPE. Support FEC (Forward Error Correction), sikrer høj pålidelig og præcis datatransmission Support Rich layer 2 Management funktioner, der gælder for de største internetudbyder netværk

Støtte FBA (fleksibel båndbredde tildeling), dynamisk tildele båndbredde automatisk

Støtte til dynamisk båndbreddeallokering (DBA), smartere båndbredde tildeling og brug.

Høj sikkerhed, data krypteret i opstrøms og nedstrøms retninger

Support L2 Switching funktioner, såsom IEEE802.1Q VLAN, 802.1P QOS osv

Støtte OMCI Management, administrer abonnenter eksternt.

Understøtter IPv4 og IPv6, meget anvendelig i begge IP-typen baserede netværk.


GPON parametre

ITU-T G.984.x GPON, klasse B + 2 * 10 SFF GPON transceiver, SC / APC 1310nm opstrøms og 1490nm nedstrøms Support G.984.1 Generelle egenskaber

Understøttelse G.984.2 Fysisk medieafhængig (PMD) -lag Specifikation Support G.984.3 Overførselskonvergenslag Specifikation Support G.988 OMCI-protokol

GPON transceiver sende effekt: 0,5-5dbm, modtagelig følsomhed: -27dbm

Transmissionsbølgelængde: Opstrøms: 1310nm / Nedstrøms: 1490nm

Support 1: 128 Fiber Optic Ratio ved 35km transmissionsafstand.

Fiber Transmission kabel: G.652 Enkelt optisk fiber kabel

Konfigurerbar AES-dekryptering på nedstrøms nyttelast.

Konfigurerbare FEC på både upstream og downstream nyttelast.

Multi-Application Processor køer til dedikerede forbindelser til in-band.

Forbedret GPON fejlfinding og diagnostiske funktioner.

Støtte op til 32 Transmission Container (T-Cons), 256 GEM Port ID'er Support NSR / SR Dynamisk Båndbredde Allocation (DBA) Support Forward Error Correction (FEC)

Maksimum 2,488 Gbps Downlink / 1,244 Gbps Uplink

Support Dying Gasp


Hardware funktioner:

ITU-T G.984.x GPON-standard,

Bygget med ZTE ZX279110A1 533Mhz processor, 16MB Flash, 64MB RAM Tilbyder 1 * GPON SC-port, understøtter 2.5G ved nedstrøms og 1,25G ved upstream Tilbud 1 * 10/100 / 1000Base-Tx Gigabit EthernetLAN port Support 2Gbps Backplane båndbredde

levende LED indikatorer til strøm, PON, LOS og LAN

Desktop design, plastikhus,

Plug and Play-funktion

Ekstern strømforsyning

Impulsstrømforsyning, AC 96V-260V-indgang, DC 12V, 0.5A-udgang Støtte Asien, Europa, USA, UK, AU standard stikkontakter


Software funktioner:

Støtte WAN-forbindelse i rute eller bro-tilstand

Support Statisk IP, PPPOE, Firewall

Støtte IEEE802.1Q VLAN, Port Based VLAN

Support IEEE802.1P QOS, TOS, COS

Støt IEEE802.1d Spanning Tree

Støtte IEEE802.1W Rapid Spanning Tree

Understøttelse af MAC-adressetranslation og begrænsning af MAC-adresser

Støtter IGMP V1, V2 og IGMP Snooping til multicast

Støt IEEE802.3X fuld duplex, halv dupleks tilbagetryk flow kontrol

Support MAC, IP eller TCP / UDP-protokollens baserede ACL'er (Access Control Protocol)

Support Båndbredde Control

Støtte CLI management, SNMP baseret NMS management og Monitor

Interoperable GPON OLT-modeller

CHIMA SGT8000A, SGT8016A serie GPON OLT

HUAWEI MA5680T, MA5606T, MA5683T GPON OLT

ZTE C220, C300 GPON OLT

Alcatel Lucent 7342, 7360 ISAM GPON OLT

Fiberhome AN5516-01, AN5516-02 GPON OLT

Ericsson BM1500 GPON OLT

Aurora Trident7, T7-PIM-8802 / COLT GPON OLT

Dlink DPN-3012-E GPON OLT

Ubiquoss C9500, C9516, C9016, C9264 GPON OLT

Raisecom ISCOM5508, ISCOM5800E, ISCOM6800 GPON OLT

H3C S3600-2P-OLT, S7502E, S7503E, S7506E, S7510E, S7506E-V GPON OLT


Specifikationer:



standarder


ITU-T G.984.1, 984.2, 984.3, 984.4 GPON, ITU-T G.988 OMCI, IEEE 802.3, IEEE




802.3u, IEEE802.3ab, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z, IEEE802.1d, IEEE802.1P, IEEE 802.1Q,




IEEE 802.1X


Uplink-porte


1 GPON-port, SC / UPC-stik


Downlink Ports


1 * 10/100 / 1000Base-Tx Gigabit LAN Port


Overførselshastighed


1,25Gbps ved opstrøms, 2,5Gbps ved nedstrøms


Transmission Distance


Maksimum 35Km


LED indikatorer


Strøm, PON, Tab, LAN











10Base-Tx: UTP kategori 3, 4,5, op til 100m



Ethernet-kabel



100Base-Tx: UTP kategori 5, op til 100m






1000Base-Tx: UTP kategori 5, 5E, 6, op til 100m



Fiber Kabel



8,3 μm , 8,7 μm , 9 μm og 10 μ msingle mode fiberkabel



Produktmåling



9,2 * 7,5 * 2,7 cm





Emballage boks størrelse



10 * 13,8 * 7 cm





Strømforsyning



AC 96-260V, DC 12V, 0.5A, Ekstern strømforsyning








Temperatur


Fugtighed

Temperaturfugtighed










Arbejder


0 - 45


10% - 90%




Stå ved


-30 - 60


5% - 90% RH



Ordreinformation

Model nr.

Beskrivelse



SGN8601GZ

1GE GPON ONT, GPON SFF Transceiver bygget om bord



SGN8601GZB

1GE GPON ONT, GPON Bosa om bord (BOB)



 

Hot Tags: 1 port GPON ONT, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris

Undersøgelse

You Might Also Like