GPON ONU 8

SGN8688FVW er en ITU-T G.984.x baseret GPON ONT designet til hjemme- og kontorbrugere. Det tilbyder 8 Fast Ethernet-porte til LAN. Dens uplink-grænseflade er en GPON SC-port, understøtter 2.5G til downstream og 1.25G for upstream. SGN8688FVW tilbyder også 2 FXS-porte og en 300 Mbps trådløs router til VoIP- og Wifi-netværksapplikationer.

Produktdetaljer


22.png

SGN8688FVW 8 FE WiFi GPON ONT:

SGN8688FVW er en ITU-T G.984.x baseret GPON ONT designet til hjemme- og kontorbrugere. Det tilbyder 8 Fast Ethernet-porte til LAN. Dens uplink-grænseflade er en GPON SC-port, understøtter 2.5G til downstream og 1.25G for upstream. SGN8688FVW tilbyder også 2 FXS-porte og en 300 Mbps trådløs router til VoIP- og Wifi-netværksapplikationer. Bygget til FTTx-implementeringer understøtter den kraftfulde hjemme gateway / CPE-funktioner, såsom Multiple WAN, QOS, VLAN, Firewall, ACL osv. Det er en Internet Data, Voice og WiFi all-in-one GPON CPE for internetudbydere, der anvender Triple Play netværk over enkelt fiber.


Hovedpersoner

ITU-T G.984.x GPON-standard, kompatibel med Huawei, ZTE, Fiberhome, CHIMA GPON OLT.

Tilbyder 1 * GPON WAN Port, understøtter 2.5G for downstream og 1.25G for upstream

Tilbyder 8 * Fast Ethernet-porte, 3 Router-porte og 5 Switching-porte

Tilbyder 2 * FXS-porte til høj kvalitet Voice over IP-implementeringer.

Tilbyder 300Mbps WiFi Router til Home WiFi applikationer

AES 128-bit krypteret og nøglekobling, hvilket øger transmissionssikkerheden

40 Tconts og 256 GEM Port ID'er, der muliggør flere tjenester på en enkelt abonnent CPE. Layer 2 Switching, support 802.1Q VLAN, 802.1P QOS, båndbreddekontrol, spændingstræ osv.

Layer 3 Home Gateway / CPE-funktioner med Hardware NAT, understøt flere WAN, Rute / Bridge mode osv

Port Binding (For 1-3 Ports), kan forskellige LAN-porte tildeles med forskellige WAN-tjenester

Max 1: 128 Fiber ration, max transmission afstand kan nå 35km

Støtte FEC (Forward Error Correction), sikrer høj pålidelig og præcis dataoverførsel

Støtte til dynamisk båndbreddeallokering (DBA), smartere båndbredde tildeling og brug.

Støtte OMCI og TR069 Management, administrere abonnenter eksternt.

Understøtter IPv4 og IPv6, meget anvendelig i begge IP-typen baserede netværk.


Tekniske parametre

GPON parametre

ITU-T G.984.x GPON-kompatibel, klasse B + 2 * 10 SFF GPON-transceiver, SC / APC 1310nm opstrøms og 1490nm nedstrøms Støtte G.984.1 Generelle egenskaber

Understøttelse G.984.2 Fysisk medieafhængig (PMD) -lag Specifikation Støtte G.984.3 Transmissionskonvergenslag Specifikation

GPON transceiver sende effekt: 0,5-5dbm, modtagelig følsomhed: -27dbm

Transmissionsbølgelængde: Opstrøms: 1310nm / Nedstrøms: 1490nm

Support 1: 128 Fiber Optic Ratio ved 35km transmissionsafstand.

Fiber Transmission kabel: G.652 Enkelt optisk fiber kabel

Konfigurerbar AES-dekryptering på nedstrøms nyttelast.

Konfigurerbare FEC på både upstream og downstream nyttelast.

Multi-Application Processor køer til dedikerede forbindelser til in-band.


Forbedret GPON fejlfinding og diagnostiske funktioner.

Støtte op til 40 Transmission Container (T-Cons)

Støtte 256 tovejs GEM Port ID'er

Støtte NSR / SR Dynamic Bandwidth Allocation (DBA)

Support Forward Error Correction (FEC)

Maks. 2,488 Gbps Downlink / 1,244 Gbps Uplink Support Dying Gasp

Interoperable GPON OLT-modeller

CHIMA SNA8800, SNA9000T-serien

Huawei MA5680T, MA5683T OLTs

ZTE C200, C220, C300 serie OLTs

Fiberhome AN5516 OLT

Home Gateway / CPE-funktioner

Multi-WAN, understøtter op til 8 WAN-forbindelser Support Rute og / eller Bridged WAN

Portbinding, data / VoIP / IPTV-tjenester kan være bundet til forskellige LAN-porte (kun 1-3 porte) Konfigurerbart VLAN-ID for hver WAN-konfigureret QOS-kø for hver WAN-multitjeneste, der er bundet til samme WAN


Netværksfunktioner

MAC Learning, 2K MAC adresse tabel

Bridged eller Route netværkstilstand

Support RIP v1, v2 til routing

Statisk Rute, Dynamisk Rute, DNS Proxy,

IPv4 & IPv6 TCP, UDP, RTP, SNTP, NAT, DHCP, DNS IEEE802.1Q VLAN, Port VLAN

IEEE802.1x, MAC, IP eller TCP / UDP-baserede ACL'er Portbåndbreddekontrol, IEEE802.3x flowstyring Storm Control: Broadcast / Multicast / ukendt unicast, ARP

Port Isolation, Port Spejl, Automatisk MDI / MDIX IEEE802.1d STP, Port Loop Detektion IGMP v2, V3 & IGMP Snooping til IPv4 MLD v2, V3 og MLD Snooping til IPv6


QOS

IEEE802.1P QOS, DSCP, TOS:

SP, WRR, SP + WRR afsendelse af Algoritm Source & DST-MAC baseret QOS

VLAN ID, Vlan Prioritetsbaseret QOS Source DST-IP baseret QOS


VoIP Parametre

Tilbyder 2 FXS-porte til telefonforbindelser

2 Opkald kan laves / modtages samtidig

SIP V1, V2 (RFC3261, RFC3262, RFC3264, RFC3265)

SIP & H.248, support til registrering af 2 SIP-konti

G.711, G.723.1, G.729A-8kbps, G.726, G.722, ILBC-talekoder DTMF-tonedetektion, DTMF-tonelæse,

Flere opkaldstone, FSK Opkalds-id Opkaldslinje Identifikationspræsentation Opkaldslinie Identifikationsbegrænsning

Viderestilling af opkald, opkaldsoverførsel, opkaldshold, trevejskonference osv

QOS og TOS for at sikre, at stemmepakker passerer igennem i prioritet

Støtte RFC62 Echo-protokol,

Support T.38 Fax Machine

Støtte Digital Map-konfiguration


300Mbps WiFi Router Funktioner

Tilbyder en IEEE802.11n WiFi Router, 2,4 GHz frekvens

3 FE Router Ports + 5 FE Switch Porte

MIMO, support 2-IN-2-OUT, Max 300Mbps WiFi-gennemgang 2 * 7dB eksterne antenner, understøt 150m Indendørs, 300m udendørs WPS en nøglebeskyttelse over dit wifi netværk Support DHCP, Static IP og PPPOE

DHCP-server, DHCP-relæ, DHCP-klient, Statisk IP-tildeling Statisk routing fra kilde-IP til destination IP-firewall, NAT, NAPT, UPnP

DDNS, DMZ Host, Port Videresending

64/128 bit WEP, IEEE802.1x, WPA og WPA2-godkendelser Maks. 4 SSID-udsendelse, Skjult SSID Vælg automatisk den bedste signalkanal

STA fælles isolering og ACL-tabel baseret på MAC Accesses Wifi Multimedia (WMM), forbedret QOS til multimediepakker


Ledelsesfunktioner

Seriel interface vedligeholdelse bruger UART

Web UI Management


OAM & NMS Management

CLI kommandolinjestyring

FTP / TFTP / HTTP Auto Provision Management

TR069 ACS-forvaltning


Hardware Parametre

Bygget på kraftig GPON SOC, Dual Core CPU på 400Mhz. CPU dækket med køleenhed.

16-bit DDR3 SDRAM, med en 512Mb DDR3 SDRAM,

Nand Flash, med en 1Gb Nand Flash

Indbygget med en 8-port ustyret Fast Ethernet Switch chipset

1 * GPON SC / APC-port

8 * 10 / 100Base-Tx LAN-porte, 3 Router-porte og 5 Switching Ports

30Mbps WiFi Router

2 FXS telefonporte, understøttende analoge telefoner og T.38 faxmaskine.

Support Hardware NAT.

Støtte fuld duplex og halv duplex, IEEE802.3x flow kontrol og modtryk

LED Indikatorer: Strøm, PON, Los, WAN, VoIP 1, VoIP 2, LAN1, LAN2, LAN3, S1, S2, S3, S4, S5, WiFi, WPS, USB Ekstern strømforsyning, DC 12V, 1.5A.


Hardware Interface

2.5Gbps GPON WAN Port * 1

10 / 100Base-Tx LAN-porte * 8

FXS-telefonporte * 2

WiFi tænd / sluk-knap * 1

WPS-knap * 1

Host: 1 USB-port

Power Jack * 1

Tænd / sluk-knap * 1

Nulstil-knap * 1

7dB ekstern antenne * 2

SGN8688FVW Set bagfra


Specifikationstabel

standarder



IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE802.1Q, IEEE802.1P, IEEE802.1D, IEEE802.11b / g / n,




ITU-T G.984.1, ITU-T G.984.2, ITU-T G.984.3, ITU-T G.984.4


Topologi



Star Topology






GPON Port



1 GPON Uplink-port, Opstrøms: 1,25Gbps / Nedstrøms: 2.5Gbps


GPON-transmissionsafstand



Op til 35Km















Nedstrøms porte



8 * 10 / 100Base-Tx Fast Ethernet LAN-porte










LED indikatorer



POWER, PON, LOS, WAN, VoIP1, VOIP2, LAN1-LAN3, S1-S5, WIFI, WPS, USB

Ethernet-kabel



10Base-Tx: UTP kategori 3, 4,5, op til 100m





100Base-Tx: UTP kategori 5, op til 100m


Fiber Kabel



8,3 μm , 8,7 μm , 9 μm og 10 μm single-mode fiberkabel


Strømforsyning



AC 96-260V, DC 12V, 2A, Ekstern strømforsyning







Temperatur



Fugtighed

Temperaturfugtighed



Arbejder


0 - 45



10% - 90%











Stå ved


-40 - 70



5% - 90% RH


Ordreinformation

Model nr.

Beskrivelse

SGN8688FVW

8 FE + 2 FXS + 300M WiFi GPON ONT


Hot Tags: GPON ONU 8, Kina, producenter, leverandører, fabrik, køb, billig, bulk, prisliste, lav pris

Undersøgelse

You Might Also Like